Lëng nga  citrus dhe karrota
Lëng nga citrus dhe karrota

Lëng nga citrus dhe karrota

Kuzhint.com

Lëngu karotës është receta klasike në botën e lëngjeve dhe shumë njerëz kanë

shtrydhë karota çdo ditë për vite me radhë gjatë gjithë historisë për shkak të sasisë së lartë që kanë me Vitamina A,

C dhe E, që të gjitha forcojnë imunitetin dhe ndihmojnë kundër plakjes.

Lëngu i karotës është gjithashtu tejet spastrues dhe njëkohësisht ka shije të mirë!

Në këtë recetë ju po rrisni sasinë e antioksiduesve duke shtuar Vitaminë C nga portokajtë dhe

grapefruti, që gjithashtu ndihmon në ulje të insulinës në trup tuaj.

Xhenxhefili ndihmon në tretje dhe shton një shije të mirë në këtë recet.

Përbërësit:

12 Karota,

1 grapefrut,

2 portokaj të vegjël,

1. 7cm boç xhenxhefili,

Udhëzimet:

Shtrydh të gjitha së bashku, i hedh në nje gotë dhe kënaqu!


Fjalet kyqe : keshilla  leng  citrus  karrot  receta  shendetshme  lengjeve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle të shpejta nga Kosova
Qokollate e ngroht e bere ne shtepi
Ja dy simptoma që paralajmërojnë kancerin