Kifle të gatuara nga Ariane Barbatovci
Kifle të gatuara nga Ariane Barbatovci

Kifle të gatuara nga Ariane Barbatovci

Kuzhint.com

Perberesit:

*3 kokrra vezë,

*3 luge sheqer,

*200 gr gjalpë,

*1 gote qumesht,

*700 gr miellë,

dhe 2 lug maja buke.

Pergatitja:

Per mbushje mund te perdorni nutella

Nga perbersit e me siperm bejme brumin dhe e leme te vij per afersisht 1 ore.

Pasi brumi eshte gati e ndajme ne gjysea dhe bejm nje rreth dhe fillojme te bejme kiflet duke i vendos qokollad ne mes pasi jane gati duhet ti leme qe te vijne edhe pak deri sa te ngrohet furra.

Ngrohim furren ne temp.. 180 grad C dhe i pjekim per 30 min...


Fjalet kyqe : brumera  kifle  gatuara  ariane  barbatovci  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte Milka
 Torte e shpejt me banane,puding,kakao dhe çokolate ne kushte shtepie
Mish viçi në rullet