Makarona me salmon
Makarona me salmon

Makarona me salmon

Kuzhint.com

Perberesit:

500 gr Makarona

500 gr Salmon nga frizi

400 ml Ajke

2 Luge qaji veget

2 Luge qaji salce e trashe domatesh

Pergaditja:

Shkrijme salmonin pastaj pasi te jete shkrire e pastrojme dhe e presim ne kube.

Makaronat i ziejme sipas udhezimeve qe shenojne ne pako.

Hedhim gjalp ne tiganin e ngrohur pastaj shtojme salmonin dhe e pjekim 5 minuta.

Pasi te jete pjekur mire ia shtojme ajken, vegeten, salcen e domatesh dhe e lem mbi zjarre qe te zihet deri sa te trashet masa.

Te servohen makaronat ne pjate duke i hedhur siper salcen e pergaditur me salmon dhe ajke.

Quelle: www. chefkoch. de


Fjalet kyqe : gjellera  makarona  salmon  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaqe me ullinj
Llokum kekë  (kube)
Rollad Me Banane