Kek i shpejtme kakao
Kek i shpejtme kakao

Kek i shpejtme kakao

Kuzhint.com

Perbersit; 30 gr çokollatë e errët 60 gr miell 120gr Gjalpë i butë 150 gr sheqer 65 gr pluhur kakao 3 vezë 1 vanilje Përgaditja Furrën e ngrohim paraprakisht në 150 C. tepsia duhet te jet e rrumbullakët rreth 20 cm në diametër Ne fillim i rrahim vezet me mikser. Shkrihet çokollatë në një ene të madhe. pastaj ia shtojm gjalpin gradualisht.

Hekim nga zjarri dhe e perziejm me miell, sheqer, kakao, vezët e rrahura dhe vaniljen. Hedhim këtë përzierje në tepsi te lyer me gjalp dhe te permillur dhe e pjekim për rreth 30 minuta. Pasi te pjeket e leme qe të ftohtë për 10 minuta dhe pastaj e rrotullojm permbys ne një pjatanc dhe e dekorojm me kokos ose sheqer pluhur dhe luleshtrydhe. burimi; http://www. miamion. com/


Fjalet kyqe : embelsira  shpejtme  kakao  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Reçelë nga  ftoni
 Mishë i skuqur si dhe salatë e gjelbërt
Embelsir me kakao