Supe  me patate
Supe me patate

Supe me patate

Kuzhint.com

Perberesit per 4 persona:* 1. 5 lit. uje* 3 patate* 5 thelpinj hudher* 2 kocka te supes (koncentrat pule ose vici), majdanoz, veget, piper i zi, senf (mustard) dhe 2 luge kos. Pregatitja:Patatet grihen ne rende nga ana me e imet dhe hidhen ne uje te nxeht, pastaj i shtohen hudhrat e copetuara dhe kockat e supes, pas 15 min i shtohet celer, majdanozi, vegeta dhe piperi i zi.

Ne fund mustarda perzihet me kos dhe hidhet ne supe.

Kjo supe pregaditet shpejt, eshte shume e shishme dhe dietale.

Sipas deshires mund ti shtohen edhe kepurdha, brokolli etj,


Fjalet kyqe : supa  supe  patate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaçe te mbushura me djathe (gjize) dhe majdanoze
Pica per mengjes
Brusketa me karkaleca