Kapreze me patëllxhanë
Kapreze me patëllxhanë

Kapreze me patëllxhanë

Kuzhint.com

Përbërësit për 4 persona:,

1 mozzarella,

1 patëllxhan,

1 domate,

vaj ulliri,

kripë dhe piper,

borzilok,

Përgatitja:,

Presim patëllxhanin me feta rrumbullake dhe i pjekim nga të dyja anët

(mundësisht në zgarë), më pas i lyejmë me vaj dhe kripë.

Ndërkohë presim me feta mozzarellën.

Marrim një shkop kuzhine dhe vendosim një fetë patëllxhan,

një fetë domate dhe një mozzarella.

Në fund e zbukurojmë me borzilok.


Fjalet kyqe : sallata  kapreze  patellxhane  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me molla nga Fitore Ademi Fejza
Losion sherus për ata qe kan problem me renjen e flokëve
Kek me puding