Pija që kthen flokët e thinjura në ngjyrën natyrale
Pija që kthen flokët e thinjura në ngjyrën natyrale

Pija që kthen flokët e thinjura në ngjyrën natyrale

Kuzhint.com

Kjo pije ka aftësinë për t’i kthyer flokët e thinjura në ngjyrën e tyre natyrale falë përbërësve të fuqishëm të cilët kanë përfitime të mrekullueshme shëndetësore-

Për më tepër, kjo pije është gjithashtu shumë e mirë për njerëzit të cilët kanë probleme me shikim.

Përbërësit:

200g vaj farë liri,

3 copa të vogla hudhër,

1kg mjaltë,

4 limonë.

Udhëzimet:

Vendosni limonin dhe hudhrën në një mikser dhe përzieni mirë.

Më pas, shtoni vajin e farës së lirit dhe mjaltin dhe përzieni përsëri.

Vendoseni përzierjen në një enë qelqi, mbylleni mirë dhe më pas ruajeni në frigorifer.

Si ta përdorni?

Merrni një lugë nga përzierja gjysmë ore para çdo vakti, tre herë në ditë.

Rekomandohet që të përdorni lugë druri. express


Fjalet kyqe : keshilla  pija  kthen  floket  thinjura  ngjyren  natyrale  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Puding me dy ngjyra
Torte me molla dhe limon
Obllade e shpejte