Këndella të mira me kumbulla
Këndella të mira me kumbulla

Këndella të mira me kumbulla

Kuzhint.com

Perbersit:

1 Kg patate te ziera te bera pire,

2 Veze,

Pak ujë,

Pak miellë,

Pak kripë,

Kumbulla.

Pergaditja:

Pasi te jene zier patate i bejme pire dhe me pire formojme katrore i mbushim kumbullen ne mes dhe i fusim ne uje per tu zier peer 7 min dhe pasi ti ziejm i qesim i rrokulisim ne sheqer ose ne thermija buke.


Fjalet kyqe : tradicionale  kendella  kumbulla  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

KREMI ÇUDIBËRËS
Çka është  kfasaci si produk
Bakllave role  nga Jonila Vila