Lasagne me keksa (torte me keksa)
Lasagne me keksa (torte me keksa)

Lasagne me keksa (torte me keksa)

Kuzhint.com

Per pergaditjen ju duhen vetem keta perberes:

  • Keksa
  • Qumesht
  • Sheqer
  • Pluhur pudinge me shije vanille
  • Margarine

Per sasin vendosni ju se sa te madhe doni ta beni embelsiren.

S'pari pergadisim pudingun sipas udhezimeve qe shenojne ne pako pastaj e largojme nga zjarri e lem pak te ftohet dhe ia shtojme margarinen duke e rrahur me mikser deri sa te shkrihet.

Marrim nje tepsi drejtekendeshe e lyejme njehere nje shtrese te holle me puding pastaj i rendisim keksat.

Keshtu veprojme deri sa te mbarojne keksat dhe pudingu.

Shtresa e fundit duhet te jete puding.

Te qendroje ne frigorifer embelsira disa ore qe te ftohet mire pastaj te servohet.

Burimi: http://www. missviolett. de/

Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : embelsira  lasagne  keksa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Uleni nivelin e yndyrës në gjak me receta natyrore
Embelsir me peme dhe zhelatin nga Arife.
Topa bore(petulla)