Kale frittata
Kale frittata

Kale frittata

Kuzhint.com

Perberesit: 8 Veze 3 Luge gjelle parmesan i grire 1/4 Luge qaji krip 1/4 Luge qaji piper 3 Luge gjelle vaj ulliri Nje qepe e prere ne feta te holla 300 gr Laker e gjelber 60 gr Speca te prere shume imet Nje thelp hudhre e prere imet Pergaditja: Perzime ne nje ene te thelle vezet, nje luge e gjysem parmesan, kripen dhe piperin. Vajin e ullirit e hedhim ne tigan dhe e vendosim tiganin mbi zjarre per ti skuqur qepet 6 minuta.

Ia shtojme lakren e gjelber te prere ne copa shume te vogla pastaj i hedhim pak krip dhe piper.

E lem mbi zjarre deri sa te largohet i gjithe uji qe leshon lakra.

Ia shtojme specat e prere imet dhe hudhren dhe e lem edhe 1 minuta mbi zjarre tiganin.

Krejt ne fund ia shtojme vezet e perziera dhe e lem 4 minuta mbi zjarre deri sa te pjeken vezet dhe siper ia hedhim edhe nje luge e gjysem parmesan. Burimi: http://www. mykitchenintherockies. com/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : brumera  kale  frittata  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qofte të vogla me arra dhe mish të grirë
Çaji i xhenxhefilit, i këndshëm dhe me veti kuruese
Pija ideale për të rregulluar sheqerin në gjak