Sallate me orize dhe peshk tuna
Sallate me orize dhe peshk tuna

Sallate me orize dhe peshk tuna

Kuzhint.com

Perberesit: Nje kanaqe peshk tuna me leng 1 Qepe e vogel 3 Domate te vogla 3 Tranguj turshi 50 gr Orize i zier 4 Luge gjelle majonez Pak leng nga trangujt turshi Krip Piper Pergaditja. Peshkun tuna e kullojme me kullojese per tia larguar lengun.

Qepen, trangujt dhe domatet i presim ne katrore jo edhe shume te vegjel.

Majonezin me pak leng te trangujve turshi i rrahim me tel kuzhine pastaj i hedhim krip dhe piper.

Dhe pastaj ia shtojme domatet, trangujt dhe qepet e prera.

Peshkun tuna e perzim me orizin dhe e bejme bashke me perimet e perziera me majonez. Burimi: www. chefkoch. de Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : gjellera  sallate  orize  peshk  tuna  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tiramisu me bukë të thekur
Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë!
Makarona gjelle  me mishe te bardhe