Heqja e lëkurës së domateve
Heqja e lëkurës së domateve

Heqja e lëkurës së domateve

Kuzhint.com

Për të qëruar më kollaj lëkurën e domates, vendosni një tenxhere me ujë të ziejë. Zhytini domatet brenda kur uji ka valuar dhe hiqini ato sapo shikoni që lëkura rrudhet pak.

Më pas futini në ujë të ftohtë dhe me ndihmën e thikës tërhiqni lëkurën. Një mënyrë tjetër është ajo e futjes së domateve në furrë ku lihen të piqen pak fare dhe lëkura plasaritet vetë duke mundësuar heqjen me lehtësi.


Fjalet kyqe : keshilla  heqja  lekures  domateve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Llokuma gatuar nga Shpresë Bajrami Velići
TORTE PER DITELINDJEN E 3
Levrek në skarë