Ëmbelsirë me puding dhe keksa
Ëmbelsirë me puding dhe keksa

Ëmbelsirë me puding dhe keksa

Kuzhint.com

Per ket embelsir duhen:

1 pako keksa petite baure,

2 budinga me qokollade,

150gr Margarine,

100 gr qokollad per gatim,

1liter qumesht,

14 lug sheqer.

Pergaditja:

Qumshtin e vendosim qe te vloj pastaj ia shtojm 14 lug sheqer me pas I shtojm edhe budingat i perziejm panderpre derisa te trashet masa dhe pasi te jet trashur masa I hedhim margarinin edhe qokolladen dhe e perziejm mirë.

Ne fund e marim tepsin qfar do lloji qe keni e mbuloni me folie (frischhaltefolie) dhe fillon renditjen:Ne fillim e qesim nje rend me buding pastaj I renditim keksat, prapsiper keksave qesim buding tani keksa dhe keshtu vazhdojm der sa te perfundojm me te gjithe masat e lyejm me qokollade ne te gjitha anet si ne foto dhe e len qe te ttohet mire

Pastaj pasi te jet ftohur e dekoron me qka te keni deshir ose si ne foto..


Fjalet kyqe : embelsira  embelsire  pudinge  keksa  besnik  sadije  junuzi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ka disa truke për të shpëtuar nga lotët gjatë prerjes së qepës.
Sup me oriz
Makarona pasta) ne furrè