Feta krem
Feta krem

Feta krem

Kuzhint.com


Perberesit:
200 gr Djathe feta
200 gr Gjize
Nje thelp hudhre
2 Luge gjelle magdanoz i fresket
Pak rosmarin
2 Luge gjelle vaj ulliri
Gjysem speci i kuq djeges
Krip,piper
Sipas nevojes per ta holluar kremin mund te perdorni uje ose qumesht

Pergaditja:

Te gjithe perberesit e larteshenuar i hedhim ne ne ene te thelle dhe me ndihmen e blinderit i bejme pure deri te behet nje mase homogjene. Sipas shijes i hedhim akoma krip,piper dhe uje ose qumesht deri sa te arrit konsistencen e deshiruar.

Quelle: www.chefkoch.de

Fjalet kyqe : Speca  piper  krip  
Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ilaç natyral kundër dhimbjeve të dhëmbit
Embelsir me nurtela dhe mak
Krahe pule te pjekura ne furre nga Luljeta Morina