Embelsir me kanell dhe molla
Embelsir me kanell dhe molla

Embelsir me kanell dhe molla

Kuzhint.com

Perberesit 2 veze ľ filxhan vaj 2 filxhan sheqer 1 luge çaji vanille 2 filxhan miell 2 luge çaji kanelle 1 luge çaji sode buke ˝ luge çaji kripe 4 filxhan me molle te qeruara dhe copetuara 200 ml ajk te embel Pergatitja Ne nje pjate te madhe i thyejme vezet dhe i tundim; Me pas aty vendosim vajin, sheqerin, vanillen, miellin, kanellen dhe soden e bokes dhe i perziejme mire; Me pas i shtojme edhe mollet; Te gjitha keto i fusim ne nje tigan te mesem; I pjekim ne 175 °C per 50-55 minuta.

Pasi te jet ftohur e lyejm me ajke te rrahur me pr Ju befte mire.


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  kanell  molla  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kollpite me spinaqe
Nuk janë ëmbëlsira per tu ngren  por bizhu (FOTO-LAJM)
Rizoto me karkaleca, limon, dhe qumësht kokosi