Brownie me mascarpone
Brownie me mascarpone

Brownie me mascarpone

Kuzhint.com

Brownie me mascarpone Perberesit per brumin: 225 gr Gjalp 85 gr Cokolaate 225 gr Sheqer 60 gr Kakao 3 Veze 2 Luge qaji sheqer vanille 60 gr Miell 1 Prise krip 140 gr Mascarpone Perberesit per glasuren: 85 gr Cokolate 3 Luge gjelle ajke 1 Luge gjelle e gjysem gjalp Pergaditja: Furren e nxehim ne 150 Grad.

Shkrim gjalpin me cokolaten.

Perzime kakao me sheqerin pastaj ia shtojme mascarpone-n, vezet dhe sheqer vanillen.

E perzime masen me tel kuzhine dhe ne fund ia shtojme gjalpin me cokolaten dhe miellin me kripen.

Perzim tere masen mire dhe e derdhim ne tepsi 23 cm te lyer me vaj.

Te pjeket ne furre 30-35 minuta pastaj te largohet nga furra e te lihet per tu ftohur. Per glasuren bejme bashke perberesit duke i hedhur ne tenxhere.

E vendosim tenxheren ne zjarre deri sa te shkrihet cokolata pastaj e largojme dhe e hedhim siper tortes duke e mbuluar tere siperfaqen e tortes. Burimi: http://annas-hexenkessel. blogspot. de/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : embelsira  brownie  mascarpone  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota te shpejta turke
Pete me patate
Cambella