Pogaqe te vogla nga Lirime Fejzullahi
Pogaqe te vogla nga Lirime Fejzullahi

Pogaqe te vogla nga Lirime Fejzullahi

Kuzhint.com

  • 1 kg mielle
  • gjysems liter uj
  • 1 lug kfasac
  • kripe
  • 1 vez
  • 1 filxhan i vogel vaj
  • 1 filxhan sheqer

Per lyerje

  • gjysem margarine dhe susam per dekor

Gatimi;

Me perbersit e me siperm e gatuajm brumin dhe pastaj e lem qe te dyfishohet , pastaj nga brumi bejm kuleq i lyejm siper me margarin te shkrire siper i qesim susam pastaj e pjekim ne temperatur 190 grad.


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  vogla  lirime  fejzullahi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Keke ne forme lule dielli
Pa ilaqe kunder alergjis se syve
Bateritë mund të vrasin fëmijën tuaj brenda disa orëve