Bombica me fiq
Bombica me fiq

Bombica me fiq

Kuzhint.com

Përbërësit 700 gr keksa (biskota) te bluera 500 gr qumsht 250 gr margarin 1oo gr qokollad e bardhe ne rende 500 gr kokos 5 luge sheqer 200 gr fiqe 200 gr arra Pergaditja; Se pari 700 gr keksa i veme ne nje ene te thell dhe ne te vendosim, 1oo gr qokollad ee bardhe ne rende dhe 5 luge gjelle sheqer i perziejm.

Pastaj marrim margarinin ( gjalpin) e shkriejm se bashku me 500 gr qumsht, dhe kete mase e vendosim mbi keksat e bluer, i perziejm deri sa masa te bashkohet.

Pastaj i marrimnga kjo mase dhe i bejme toptha ne forme te rrumbullaket i shtypim pak duke i vendosur ne mes fiq te grir dhe nga nje gjysem arre, i mbeshtjellim mire dhe i lyejm me kokos te gjitha. Ju beft mire! Pre me shume receta na vizitoni ketu>>>http://tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : embelsira  bombica  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bakllave (receta dhe gatimi e ilustruar me foto ) nga Lorina Idrizi
KEKE ME LIMON
Embelsire me çokollade nga Kaltrina Berisha