Biskota me kumbulla
Biskota me kumbulla

Biskota me kumbulla

Kuzhint.com

250 gr.

Margarinë 1 lugë gjelle kos 1 pako e pluhur pjekje 1 copë lëvozhgë limoni 1 Filxhan kafe sheqer 3 gota miell 1 lugë çaji vanilje Për sperkatje sheqer pluhur Për mbushje 15 kumbull e kuqe dhe të pjekur Përgatitje: 3 gota miell dhe pluhurin per pjekje i perziejm bashk dhe gjithashtu me rende gryjjm livoren e nje limoni. shkrijme ne anen tjeter gjalpen ne nje tenxhere dhe e leme te ftohet pak dhe ne te hedhim sheqerin, 1 luge gjelles kos dhe 1 vanilje pasi te kem formuar brumin marrim bejme topa me dore dhe i rrafshojme dhe e fusim nga 1 kumbull ose reqel kumbulles dhe i mbyllim i rendisim ne nje tepsi te lyer me gjalpe dhe i pjekim ne tmep 160 grad per 20 min.


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  kumbulla  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kadaif me rrushe te thate
Mantia   me pete te gateshme dhe gjize ne tigan
Buke misri