Biskota me kokos nga Besnik Sadije Junuzi
Biskota me kokos nga Besnik Sadije Junuzi

Biskota me kokos nga Besnik Sadije Junuzi

Kuzhint.com

Perbersit:3 te bardhat e ves, 1 got te qaijt sheqer, 3 gota te qaijt kokos.

Pergaditja;

Te gjitha perbersit e mesiperm I hedhim ne nje en i perzien mir duke e formojm nje brum.

Pastaj brumin efituar mundemi me nda ne dy gjysma dhe njeres i qesim kakao pastaj i bejm topeza te vogla me dore dhe i renditim ne tepsi te shtruar me leter dhe i pjekim ne 200 grad.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  kokos  besnik  sadije  junuzi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krem pastiqerie (pudingë) per femije
PogaQe me djath ne brum
Muaji i lindjes, tregues i sëmundjeve që mund t’iu prekin