Ilaq që ndihmon ata qe vuajne nga guret ne tëmëth
Ilaq që ndihmon ata qe vuajne nga guret ne tëmëth

Ilaq që ndihmon ata qe vuajne nga guret ne tëmëth

Kuzhint.com

Lexo dhe ndihmo nese dini edhe ndonje gje tjeter qe ndihmon per kete semundje, besoj qe shume vuajne nga ky problem.

Per ata qe vuajne nga guret ne tëmëth (idhez) kam nje recetë qe ju a lehtson dhimbjen dhe pengon formimin e me tutjeshem te gureve.

Ju mjafton ne nje mikser te hedhni nje rrep te kuqe te prere, nje kastravec i prere ne copa te vogla, 4 karrota dhe pak uje.

Te gjithen e miksojme deri sa te behet pure.

Qe deshironi te jete me e lengshme atehere shtoni akoma uje.

Lengu perdoret disa jave rresht nga 2 gota ne dite.

Nese edhe ju dini ndonje recete qe ndihmon per kete problem qe kam cekur me larte, na shkruani ne koment.

Faleminderit.


Fjalet kyqe : lexo  ndihmo  nese  dini  edhe  ndonje  tjeter  ndihmon  kete  semundje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dieta me limon
Bukë me kaqkavallë ne furrë.
Torte me mascarpone,qershia,ajke dhe corn flakes