Biskota interesante pa miellë
Biskota interesante pa miellë

Biskota interesante pa miellë

Kuzhint.com

Perbersit:

2 vezë, 3 lugë kos,

1 filxhan vaj,

1 paketë vanilje,

1 lugë çaji pluhur pjekje,

125 gram margarinë,

1 filxhan bollgur,

4 tbsp sheqer pluhur,

Per mbushje:

1 filxhan arra,

1 lugë çaji kanellë,

1 lugë gjelle kokosit,

3 luge mesme susam,

1 filxhan sheqer pluhur,

Per sperkatje sheqer pluhur:

Përgatitja:

Thyejm vezet ne nje ene te thelle dhe ne te hedhim kosin dhe margarinen e zbutur dhe e bashkojme masen me nej tel kuzhine pastaj shtojme perbersit e tjere si bollgurin, peciven vaniljen edhe sheqerin pluhur pasi te kemi formuar nje mas homogjene me duar te lyera me sheqer pluhur i bejme topa dhe ne te hedhim nga masa e pergaditur per mbushje me arra, kokos, kanell, susam dhe sheqer pluhur dhe i mbulojme me kujdes dhe ekshtu deri sa masa te perfundoj i fusim ne furre per 30 min ne 160 grad.


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  miell  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kombinimi i brokolit me domaten
Fileto pule te ferguara
Speca të pjekur në kavanoz