Toptha me gjizë
Toptha me gjizë

Toptha me gjizë

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

100 gr kaqkavallë i grir ne rende ose i grimcuar, , 4 tranguj turshi edhe keto i grijm ne rende, , 60 gr arra të coptuata, , majdanoz i fresket i coptuat, , 400 gr gjizë me krypë, , 1 lugë kerry, , pak piper të zi.

Pregaditja e recetës :

Në nje en të thell marrim i qesim të gjithë kto përbërsit dhe i perziejm se bashku mirë dhe pastaj i nga brumi i fituar formojm toptha si ne foto.

Ju beft mirë nëse i pergatiteni sepse ia vlen mi shiju.


Fjalet kyqe : sallata  toptha  gjize  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Salate me mozzarella dhe makarona
Njollat kafe në fytyrë dhe pastrimi perfekt i tyre
Revani e terur (me nisheste)