Torte pa veze
Torte pa veze

Torte pa veze

Kuzhint.com

Perbersit; 2-gota vaj (gota te cajit) 3-gota kos (gota ujit) 2-gota sheqer (gota ujit) 4-gota miell (gota ujit) 4-lug kakao 5 lug arra te bluhura 1-lug sod bikarboni (lug mesme) 1-cokollad per gatim krem pana Pergaditja: Te gjithe perbersin e siper permendur i bejm bashk ne nje ene dhe i perziej deri sa te behet nje mas mesatare e qesim ne tepsi te lyerme gjalpe dhe e vendosim te pjeket ne 180 grad. Pasi te jet pjek torta e leme qe te ftohet deri sata pregaditim kremin pana dhe qokolladen pastaj ia qesim edhe shtresn me krem te bardhe ose shllag dhe e dekorojm me qokollad te zez ne rende. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  torte  veze  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir me perbers te gatshem
Torteza (keke)me qershia
Vetitë shëndetësore të trëndafilit të egër (kaqa)