Torte me shije vanilje dhe kakao
Torte me shije vanilje dhe kakao

Torte me shije vanilje dhe kakao

Kuzhint.com

Torte me shije vanilje dhe kakao e pergaditur nga dy gocat e zonjes Lulja La​

Per pergaditjen e kesaj torte nevojiten:

Per nje pete nevoiten--2 veze, 1 gote jogurt, 1 gote vaj. 1 gote sheqer, 1 peciv, 10 luge mielle. 2 luge kakao i perziejm te gjithe perbersit se bashku dhe masen e fituar e qesim ne tepsi te shtruar me leter dhe e pjekim ne 180 grad

Edhe dy petat e tjera pergaditen njejt si peta e par qe do te thot i pergaditeni veq e veq me te njejtet perbers

Per kremin nevoiten :

3 pudinga vanilje te cilat i pergaditim sipas udhezimeve qe shkruan ne pako dhe me kete krem i lyej petat duke i renditur si ne foto dhe ne fund e dekorojm me qokolad te vogla.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  shije  vanilje  kakao  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Maskë per pastrimin e fytyres dhe largimin e qimeve nga  fytyra!
Kek me çokollatë dhe arrë kokosi
Torte me krem vanilje