Salat domatesh me djathe
Salat domatesh me djathe

Salat domatesh me djathe

Kuzhint.com

PERBERESIT PER 4 PERSONA: 500 gr Domate te vogla 2 Qep 1/2 Tufe magdanoz 4 Luge gjelle basilikum uthull Krip Piper Sheqer 4 Luge gjelle vaj 100 gr Djathe PERGADITJA: Domatet i pastrojme pastaj i presim me thike ne rende.

Qepeve ua heqim levoren dhe i presim ne rrathe.

Magdanozin e pastrojme pastaj e presim ne copa jo edhe shume te vogla.

Uthullen se bashku me kripen, piperin, sheqerin dhe vajin i perzim me tel kuzhine. Marrim pjaten i vendosim domatet dhe qepet pastaj ia qesim marinaden e pergaditur nga uthulla.

Ia qesim edhe djathin e prere ne katrore.

Dhe ne fund pak piper dhe magdanoz per dekorim. Burimi: www. lecker. de Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : sallata  salat  domatesh  djathe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Patate furre me pana
POGAQE E SHPEJTE
Torte me salce çokolate dhe qershia te karamelizuara