Toptha me gështënja
Toptha me gështënja

Toptha me gështënja

Kuzhint.com

Përbërsit:

1 kg Geshtenja,

Sheqer pluhur sipas nevojes,

1 dl uje,

100 gr cokolad kuzhines.

Pergaditja:

Marrim geshtenjat dhe i ziejm deri sa te behen si miell dhe i qerojme dhe ashtu i perziejm me sheqer pluhur dhe 1 d uje dhe pasi masa te jete ngjitur formojme toptha uke i ler siper me sheqer pluhur dhe ne nejeren ane me cokolad te shkrire.

Ju befte mire..


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  geshtenje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krepa me cokolad
NJOKI ME GJALPE E DJATHE
Ballokume të shijshme