Popë keka për fëmij
Popë keka për fëmij

Popë keka për fëmij

Kuzhint.com

Përbërësit:

10 lug miellë,

10 lug sheqer,

10 lug qumesht,

5 lug yndyr,

1 pluhur per fryrje,

Përgaditja :

Tunden vezet me tel kuzhine dhe i shtohet sheqeri, perzihet edhe pak pastaj qumshtin dhe kshtu me rradh te gjitha i shtohen.

Ne shportza letre e derdhim brumin e fituar por duhet te mbushen deri ne gjys te shporzes sepse fryhen dhe derdhen.

Piqen deri sa te skuqen dhei i dekorojm siper me krem vanilje dhe qokollada te vogla shume ngjyrshe.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mufinsa me çokolladë
Byrekë i shijshëm me spinaq
Pije për humbjen e peshës