Pogaqe e shpejte (sherbehet me caj)
Pogaqe e shpejte (sherbehet me caj)

Pogaqe e shpejte (sherbehet me caj)

Kuzhint.com

Perberesit:4 veze1 gote te ujit me vaj (jo te plote)2 gota kos3 gota miell1 qese baking powder (pecive)1 luge caji kripSuxhuk ose djath te prera ne cope te medha.

Pergatitja:Hidhen te gjithe perberesit e mesiperm, perzihen, hidhen ne tepsi te lyer me ydyre, pastaj renditen rradhet e suxhukut apo sipas deshires mundeni te rendisni edhe copa djathi.

Mbi te hidhni vegete, origano dhe piper te zi.

Tepsia nr. 36 (katrore).

Piqet ne temperature te larte mbi 200 grade.


Fjalet kyqe : brumera  pogace  shpejte  sherbehet  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Byrekë me  djathë me forme trëndafili  me (foto)
Torte me marcipan
Krepa me fruta të ndryshme