Sardele te pjekura me ereza dhe parmesan
Sardele te pjekura me ereza dhe parmesan

Sardele te pjekura me ereza dhe parmesan

Kuzhint.com

Perberesit per 4 persona: 60 gr Parmesan i bluar 2 Luge gjelle ereza te fresketa te prera imet 100 gr Therrime buke 800 gr Sardele pa koke Krip, piper Miell Nje veze Vaj Nje limon i prere ne feta Pergaditja: Parmesanin e perziejm me erezat dhe therrimet e bukes.

Sardelet i pastrojme dhe i presim ne dyshe pastaj i hedhim krip dhe piper.

S'pari i kalojme ne miell sardelet pastaj ne vezen e rrahur dhe ne fund tek perzierja me parmesanin. Hedhim vaj ne tigan e lem te nxehet pastaj i skuqim sardelet.

Pasi te skuqen i largojme nga tigani dhe i vendosim ne nje leter kuzhine.

Te servohen sardelet e skuqura ne pjate me disa feta limoni. Burimi: http://eatsmarter. de/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : gjellera  sardele  pjekura  ereza  parmesan  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota me kokos
Supë kremë me presh dhe patate
Mufinsa me çokolladë