PLUHURI NATYROR QË LUFTON DEPRESIONIN
PLUHURI NATYROR QË LUFTON DEPRESIONIN

PLUHURI NATYROR QË LUFTON DEPRESIONIN

Kuzhint.com

Catuaba, e njohur ndryshe si “Pema e Dashurisë”, është një bimë “magjike” që rritet në pyjet e Amazonës.

Të parët që e përdorën por dhe që vlerësuan vetitë e dobishme të saj ishin Indianët, ose më saktë një fis i tyre,

Tiri, të cilët e përdornin kryesisht si nxitës seksual (afrodiziak).

Shumë shpejt zbuluan se lëvorja e “pemës së dashurisë” ofronte më shumë se kaq, dhe se ishte mjaft e dobishme për shëndetin, në mënyrë të veçantë, zhdukte dhembjet e kokës, rriste enrgjinë, përmirësonte kujtesën, qetësonte nervat dhe largonte humorin e keq. Sot, ky nxitës natyror gjendet në rraftet e shumë dyqaneve me produkte të shëndetshme në dispozicion të klinetëve që e kanë nevojë.

Përdorimi i rregullt i pluhurit të Catuaba-s rrit intensitetin e orgazmave, përmirëson qarkullimin e gjakut në penis duke e bërë më të fortë dhe më… sulmor… Në Brazil përdoret për përforcimin e sistemit riprodhues mashkullor, për luftimin e nervozizmit, kujtesës së dobët, dhembjeve të nervit shiatik, pagjumësisë, lodhjes kronike, shpërqëndrimit mendor etj. /AlbStroka. com/ Si mund të konsumohet? Në një gotë ujë shtoni dhe përzieni një lugë çaj pluhur catuaba dhe konsumojeni gjatë orëve të pasdites. /AlbStroka. com/


Fjalet kyqe : keshilla  pluhuri  natyror  lufton  depresionin  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me mandarina dhe ajke (kreme panna)
Nuk janë ëmbëlsira per tu ngren  por bizhu (FOTO-LAJM)
Rolada te vogla me kokos