Obllade e shpejte
Obllade e shpejte

Obllade e shpejte

Kuzhint.com

Obllande e pergaditur nga Lulja La

Ne nje tengjere i qesim 1/5 liter qumesht gjysem kg sheqer apo 600 gr simbas deshire, 1 sheqer vanilje aromatizus i vlon te gjitha se bashku deri te karamelizohen edhe te merre ngjyre pastaj i renditim dhe i lyejm obllandat (1pako me obllanda)ne mes meket krem dhe kur te ftohet ngrihet kremi dhe e prejm ne copa sipas deshires obllande


Fjalet kyqe : embelsira  obllade  shpejte  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bukë me kaqkavallë ne furrë.
Pasta(makarona) me spinaqe të freskët dhe parmezan   nga TeGatuajm.
Çokolatë torte me kumbulla te terura(lava cake)