Losion sherus për ata qe kan problem me renjen e flokëve
Losion sherus për ata qe kan problem me renjen e flokëve

Losion sherus për ata qe kan problem me renjen e flokëve

Kuzhint.com

Përbërësit

  • 15 lugë gjethe hithër te copëtuar
  • 5 lugë lule kamomil
  • 300 ml verë Uthulle

Përgatitje

Ne nje ene qesim ; 1, 2 L uji të valur dhe ne te vëndosim hithër (une kam perdor çaj hithëre)

Pataj e lem menjan te mbuluar me kapak për 2 orë menjan.

Pas 2 orëve pushumi, ujin e ngrohim edhe njeher pak dhe kulloet ; kujdes nuk duhet te vloj uji tani.

Heqim enen nga zjarri dhe ne te i shtojm lule kamomili te terura (ban edhe qaj kamomili ), dhe menjëher e mbulojm me kakap dhe e lëmë edhe për 2 orë tjera qe te pushoj.

Pastaj pas 2 ore prap e kullojen, dhe ne fund ne të shtoni verën e uthulles duke e perzier mire.

Çdo natë marrim nga ky lesion dhe i lyejm flokët si dhe e bejm një masazh të vogël dhe do te keni nje sherim dhe ndryshim te flokeve.

Nga;onlinekuharica. org


Fjalet kyqe : keshilla  lesion  sherus  problem  renjen  flokeve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Makarona me djathe, domate dhe ullinje
Mishë qengji dhe salate mikse nga TeGatuajm
Bukë pogaçe nga ne