Kube me arra
Kube me arra

Kube me arra

Kuzhint.com

Perberesit: 100 gr Gjalp 300 gr Arra te coptuara 300 gr Sheqer pluhur 200 gr Miell 2 veze 1/4 l Qumesht Nje pako pecive Nje pako sheqer vanille 100 gr Arra te bluara Pergaditja: Rrahim me mikser vezet, gjalpin sheqer vanillen dhe sheqerin pluhur.

Pasi te trashet masa ia shtojme miellin e perzier me pecive, arrat dhe qumeshtin. Perzim brumin mire dhe e derdhim ne tepsi.

Torta te pjeket ne temperatur 180 Grad 40 minuta.

Pasi te pjeket e largojme nga furra e lem te ftohet.

E presim ne katrore torten pastaj e lyejme me marmelad secilin katrore dhe ne fund e kalojme tek arrat e bluara. Kete torte mund ta pergadisni edhe me lajthia ose mak. Burimi: http://www. ichkoche. at/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : embelsira  kube  arra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pija që pastron trupin
Midhje të fërguara
Shtrudlle me xhem kumbulle