Kek me copza qokollade
Kek me copza qokollade

Kek me copza qokollade

Kuzhint.com

Përbërësit e kësaj ëmbëlsire: 500g miell *fryrës për ëmbëlsira *2 filxhanë sheqer *4 vezë *200g gjalpë *1 gotë qumësht *150g çokollatë *lëkurën e një limoni. Përbërësit e kësaj ëmbëlsire: 500g miell fryrës për ëmbëlsira 2 filxhanë sheqer 4 vezë 200g gjalpë 1 gotë qumësht 150g çokollatë lëkurën e një limoni. Përgatitja: Miksojmë gjalpin me sheqerin, më pas shtojmë vezët një nga një, i rrahim për disa minuta. Më pas shtojmë miellin dhe qumështin duke vazhduar rrahjen, shtojmë dhe çokollatën e grirë, lyejmë formën me gjalpë e spërkasim me miell dhe hedhim masën dhe e pjekim në 180 g për 40 minuta. E lëmë të ftohet dhe servirim. Ju befte mire!


Fjalet kyqe : embelsira  copza  qokollade  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Revani me arra dhe sherbet
Orize me mishe
Brioche