Flegra buke me hudher te skuqura ne vaj
Flegra buke me hudher te skuqura ne vaj

Flegra buke me hudher te skuqura ne vaj

Kuzhint.com

Perbersit:

Nje buke e bardhe e vogelDy thelpi hudhreVaj ulliri

Pergaditja:

Buke e presim ne flegra.

Pastaj flegrat i sperkasim me vaj ulliri dhe siper seciles fleger shperndajme cope te vogla hudhre.

Me pas ne tigan te nxeht skuqim flegrat duke i vendosur ne tigan nga ana qe i kemi lyer me vaj dhe hudher.

Kur buka te merr ngjyre ari ia nderrojme anen e lem edhe pak te skuqet dhe i largojme nga tigani.


Fjalet kyqe : Buke  hudher  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte të vogla me pudingë
Torte me çokolate (pa e pjekur)
Tavë me kunguj dhe salcë me mozzarella