Eliminoni qimet e fytyrës me këtë recetë natyrale
Eliminoni qimet e fytyrës me këtë recetë natyrale

Eliminoni qimet e fytyrës me këtë recetë natyrale

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 luge mjalte, 1 luge Bollgur (miell i misrit), 2 lugë lëng limoni

Pregaditja e recetës :

Ne e dimë se te gjitha gratë urrejne qimet e tyre të fytyrës dhe humbin shuma të hollash në depilim për të shpëtuar nga to.

Dhe të gjithë kimikatet qe heqin qimet shkaktojne dhimbje dhe shpesh skuqjen.

Pra, ne ju paraqesim me një recetë të lashtë që është përdorur për shekuj me radhë në të gjithë Lindjen e Mesme.

Kjo është një recete e thjeshtë dhe 100% e natyrshme që do të eliminojë qimet e padëshiruara në fytyrën tuaj pa dëmtuar lëkurën tuaj.

Dhe jo vetëm që ajo nuk shkakton ndonjë skuqje, por kjo e bën lëkurën tuaj të butë dhe i jep asaj një shkëlqim të bukur për shkak të të gjitha vitaminave në minerale në përbërësit transmeton qiriu. net

Përziej të gjithë përbërësit së bashku dhe fshini atë mbi vendin ku qimet e fytyrës mendoni se duhet të hiqen.

Lëni atë si një maskë per fytyrën, dhe pas 15 minutash ju mund ta lani përzierjen me ujë të ngrohtë.

Aplikoni një krem per fytyrë pasi të keni përfunduar trajtimin.

Bëni këtë vazhdimisht 2-3 herë në javë dhe pas një muaji qimet do të jenë zhdukur përgjithmonë!

Rezultatet janë të mahnitshme!


Fjalet kyqe : keshilla  eliminoni  qimet  fytyres  kete  recete  natyrale  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krofne nga Lulja La
Kek me karota
Xhenxhefil dhe limon kundër migrenës