Pogaqe
Pogaqe

Pogaqe

Kuzhint.com

Përbërësit: 2gota kos 3 vezë 2 filxhana vaj kripë miell 1 kese me pluhur pastash Përgatitja: Tunden vezët, kosi dhe vaji.

Shtohet kripa dhe mielli i perzier me pluhurin për pasta, sa te gatuhet një brum pak me i trashë se i bukës.

Brumi ngjeshet në dërrasë të përmillur, rrafshohet qitet në tepsi të lyer me yndyrë dhe qëndron e mbuluar deri sa të nxehet furra.

Lyhet me vezë dhe piqet në temperaturë 200*dhes herbehet e nxehte Ju befte mire !


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Trileçe me krem karamel dhe qokollad
6 sekretet e konzervimit të ushqimt me ujë të nxehtë
Çfarë ndodh nëse ju pini ujë me mjaltë me stomakun bosh?