Brownie me çokolate te bardhe dhe te zeze
Brownie me çokolate te bardhe dhe te zeze

Brownie me çokolate te bardhe dhe te zeze

Kuzhint.com

Perberesit per 20 copa:

400 gr Cokolate per gatim,

200 gr Buter (gjalp),

10 gr Pluhur espreso,

210 gr Sheqer pluhur,

1 Prise krip,

75 gr Miellë,

1 Luge qaji bakin,

30 gr Kakao,

100 gr Cokolate e bardhe.

Pergadtija:

Cokolaten e zeze e shkrim se bashku me buterin.

Espresson e tretim me 50ml uje te nxeht te vluar dhe e lem te ftohet. 200 gr sheqer pluhur, krip dhe vezet i rrahim me mikser deri sa te trashet masa pastaj ia shtojme cokolaten e shkrire dhe espresson.

Perzim miellin me bakin dhe kakaon dhe e qesim te masa e siperme.

Coptojme edhe cokolaten e bardhe dhe e qesim te brumi.

Brumin e derdhim ne nje tepsi te mbuluar me leter per pjekje dhe e lem ne temperatur 180 Grad te pjeket per 30 minuta. (Siper te jete e forte ndersa mbrenda eshte e bute torta).

Pasi te pjeket e largojme nga furra dhe e lem te ftohet pastaj e presim ne katrore.

Perzim sheqer pluhurin me kakao dhe e pluhurosim siper embelsire. lidl-rezeptideen. de.


Fjalet kyqe : embelsira  brownie  cokolate  bardhe  zeze  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

KREMI ÇUDIBËRËS
Pastrimi i peshkut disa këshilla të vlefshme
Ushqimet që përmbajnë kalcium