Torte pica
Torte pica

Torte pica

Kuzhint.com

përbërësit:

Për 8 persona

180 g miell

1 lugë gjelle pluhur pjekje

180 gr sheqer

Gjalpë i butë 120g

150 gr çokollatë

lugë sheqer vanilje

Përgatitja :

furrën e ngrohim paraprakisht në 180 C.

Vendosim gjalpën dhe sheqerin në një tas ose ose ne mikser deri sa masa te shkumohet pastaj shtojme vezet dhe miellin me maja pasi masa te bashkohet.

Pastaj shtojme copzat e cokoladesdhe e perziejm me brumin.

E shtrim masen ne nje tepsi 20 cm ne diameter dhe e pjekim per 20 min ne 180 c.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  pica  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tave e shpejt me domate dhe djathe feta
Torte e butë me çokollatë
Të ngrënit shumë shpejt na shkuron jetën