Torte me rende nga Lulja La
Torte me rende nga Lulja La

Torte me rende nga Lulja La

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 liter qumesht, 3 pudinga te vaniles, 15 lugë sheqer, 250 gr margarin, 300 gr arra, 300 gr keksa(biskota), 30 gr kokos

Pregaditja e recetës :

Ne fillime e nxejm qumeshtin dhe aty qesim pluhurin e pudnges dhe sheqerin dhe pastaj e pergaditim (ziejm)si qdo krem tjeter dhe pastaj e lem anash qe te ftohwt duke ia shtuar me pas margarinen me sheqer ku ne fillim duhet ta rrahim me mikser.

I bashkojm duke i perzier mire dhe pastaj kete mase e ndajm ne 3 pjes te barabarta neper en veq e veq.

Marrim keksat(biskotat) dhe ia shtojm njers pjes te ndardhe i perziejm gjithashtu edhe tjetres ia shtojm arrat sidhe te tretes kokosin.

Tani marim nje tepsi dhe ne fillim e qesim kremin me keksa dhe e rrafshojm mire pastaj kremin me arra dhe ne fund e qesim edhe kremin me kokos, pasi ta kemi pergadit e vendosini ne frigorifer.


Fjalet kyqe : embelsira  embelsire  rende  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

LLazanje italiane
Si te gatuajm buke shtepie
Vetitë mbrojtëse të farave të rrushit