Torte me rende (me pete te gateshme)
Torte me rende (me pete te gateshme)

Torte me rende (me pete te gateshme)

Kuzhint.com

Torte me rende (me pete te gateshme) nga Ajshe Shurdhiqi

Perbersit dhe pergaditja;

Torta është me pet te gatshme dhe dy puding vanile keksa (biskota) petit beure te coptuara dhe te vendosura mbrenda tek pudingusi dhe krem qokolade schlagsane (hoplla) 400 ml per zbukurim kaki ose moll japane si po i thoshi..

ju beft mire nese e pregaditni..


Fjalet kyqe : embelsira  torte  rende  pete  gateshme  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Peshk me salce kastravecash
Gjoks pule me ajkë dhe djathë macarela
Keshilla per gatim: Si ta ruajme gjate mishin te fresket?