Torte me keksa nga Gaziganja Salihu
Torte me keksa nga Gaziganja Salihu

Torte me keksa nga Gaziganja Salihu

Kuzhint.com

Përbërsit :1 kg keksa dhe 2 shllaga

3 Pudinga te qokollades

Torte me keksa e pargatitur nga Gaziganja Salihu.

Nevojiten:1 kg keksa katror, 3 Pudinga te qokollades, te pergatitur sipas udhezimeve qe shkruan ne pako.

Ne nje tepsi te rrumbullakt me form qe i heket rrethi i renditim keksat ne kemb duke i lyer nje nga nje

derisa te mbushet tepsia pastaj e lyen siper me pudding dhe pastaj e lem per 2 ore qe te

mpikset pastaj ia hekim rrethin dhe e lyejm ne te gjitha anet me 2 shllaga te pergatitur

sipas udhezimeve qe shkruan ne pako si ne foto.

Dekorimi behet sipas deshires.


Fjalet kyqe : torte  keksa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tollumba te pergaditur nga ne
Speca turshi me vaj, uthull dhe hudhër
Ja çfarë hame dhe çfarë pim! (Foto)