Torte me kakao dhe me schmande nga tegatuajm.com
Torte me kakao dhe me schmande nga tegatuajm.com

Torte me kakao dhe me schmande nga tegatuajm.com

Kuzhint.com

Perbersit;

 • 7 veze,
 • 15 lug sheqer,
 • 15 lug vaj,
 • 15 lug qumsht,
 • 1 peciv,
 • 1 vanill,

Ne nje en te thelle i perziejm te gjitha perbersit e me siperm me mikser pastaj ia shtojm kokosin nje pako dhe 1 luge kakao si dhe 15 luge me mille, dhe prape e perziejm qe te bashkohen mire perbersit.

Masen e fituar e qesmi ne tepsi, dhe e pjekum. ne 18 grad.

Kremi ;

 • 1 pavllak (shmand) i vogel
 • 250 gr ajrokrem (nutella)

Ne nje en tjeter e qesim ajrokremin dhe pavllake (shmandin) i perzim me mikser, dhe pasi tejet pjekur embelsira e lyejm siper si ne foto...


Fjalet kyqe : embelsira  torte  kakao  schmande  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle me nutela  ne formën e lules
Pilaf me karkaleca deti
Torte e ftoht me portokall