Torte kremoze me rende nga Besa Vllasaku
Torte kremoze me rende nga Besa Vllasaku

Torte kremoze me rende nga Besa Vllasaku

Kuzhint.com

Receta eshte nga Besa Vllasaku

Kjo embelsire eshte eshte e pergaditur me perbers te gjitha te gatshme: petat per kete torte jane te gateshme ndersa si dhe filli

Ne fillim vendosim peten e par ku siper qesim nje rend me fille qe e kami perzier me arra te bluara 250g te perzier me krem te vaniljes. pastaj vendosim peten e dyte ku ne siperia vendosi fillin me krem te qokollades te perzier me 150g keksa te bluara vendosim edhe peten e tret ku ne rendin tjeter per te perfunduar renditjen e petave vendosim krem vanilje te perzier me 150g lajthija te bluara dhe per fund ia vendosim edhe peten e katert.

Pasi te kemi perfundu me reditjen e tortes e dekorjm me 200g qokollad qe duhet ta shkriejm ne avull me 5 lug qumesht 3 lug vaj dhe 3 lug sheqer dhe ja vendosim siper si ne foto...

Per dekore perdorim 100 gr lajthi te coptuara.

Ju beft mire nese e gatuani!


Fjalet kyqe : embelsira  torte  kremoze  rende  besa  vllasaku  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

E dini se çfarë është tokëzimi
Makarons një ëmbelsir franceze
Ushqimet BIO, shtatë truket për t’i njohur