Torte e mirë me fruta nga Serafina
Torte e mirë me fruta nga Serafina

Torte e mirë me fruta nga Serafina

Kuzhint.com

Perbersit;

4 vez1 got e gjysem sheqer 1 got e gjysem qumshte1 got vaj2 peciva2 shqer vanila 2-3 gota miellePer dekor dhe mbushje ne mes ;

fruta sipas deshire qokollade dhe pak kokos Pergaditja;

Te githa perbersit e me siperm i perziej me mikser dhe masen e fituar e ndajm ne dy pjes te barabarta.

Njeren pjese e qesim ne tepsi te rrumbullaket te shtruar me leter dhe pastaj e pjekim ne furre me temperatur 200 grad

Gjysmës tjeter te mbetur ia shtojm edhe 3-4 lug kakao edhe ket gjysem brumi e qesin ne tepsi te njejt si e para dhe e pjekim ne furre me temperatur 200 grad

Pudingun e ziejm sipas udhezimeve qe shkrun ne pako dhe e lem qe te ftohet dhe pasi ti kemi pjek pandispanjat i renditi siper njera tjetres duke i lyer ne mes me pudinge dhe duke i vendosim edhe qfar do lloj peme qe kemi ne shtepi si ; banane, kivi ose mandarin

Pasi i kemi rendit petat siper torten e lyejm prap me pudinge ose qokollade si te deshironi dhe e zbukurojm sipas deshires ose edhe si ne foto.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  fruta  serafina  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsirë  e shpejtë
Musake me patate
Sallat e ftoht me patate