Toptha me tre përbërs
Toptha me tre përbërs

Toptha me tre përbërs

Kuzhint.com

Perbersit:

300 gr biskota te grimcuara,

50 ml karamel të shkrir ose ajrokrem,

Per meshtjellje:

100 gr cokolad e zezë.

Pergaditja:

Marrim biskotat e grimcuara dhe ne te hedhim 1 banane dhe karamelin e perziejm mire e mire dhe formojme toptha me dore sa madhesia e te verdhes se vezes.

I fusim ne frigorifer per 20 min dhe pastaj i zhysim ne cokoladen e shkrir ne avull dhe i dekorojme me biskota te grimcuara dhe karamel.


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  pereres  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle  me nutela   ne formën e lules
Kriposu – Terapia e fundit për kujdesin e lëkurës
10 - gjëra që duhen ti dini rreth antidjersës