Toptha me kakao
Toptha me kakao

Toptha me kakao

Kuzhint.com

Toptha (bombica) me kikirika te pergaditura nga ne tegatuajm

Perbersit;

1 pako biskota petit baure,

500 gr kikirika te pjekura pa kripe dhe te bluara imet,

1gote sheqer,

1 gotr qaji qumesht,

1 margarin​.

Pergaditja;

Sheqeri qumshti dhe margarina te zien bashk mastaj ia hedhim Biskotat qe duhen te jen te shtypura dhe kikirikat te pjekura pa kripe dhe te bluara imet. pastaj i bashkojm te gjitha bashk dhe formojm toptha si ne foto dhe duke i rrotulluar per dekor me qokollad te shkrir nr avulle.


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  bombica  kikirika  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mos i hidhni lëkurat e bananes
Uthulla e mollës per diet
Embelsir me kanell dhe molla