Toptha (bombica) me kikirika
Toptha (bombica) me kikirika

Toptha (bombica) me kikirika

Kuzhint.com

Toptha (bombica) me kikirika te pergaditura nga Genci Yllza Popinara

Perbersit;

  • 1 pako biskota petit baure,
  • 500 gr kikirika te pjekura pa kripe dhe te bluara imet.
  • 1gote sheqer.
  • 1 gotr qaji qumesht,
  • 1 margarin

​ Pergaditja;

Sheqeri qumshti dhe margarina te zien bashk mastaj ia hedhim Biskotat qe duhen te jen te shtypura dhe kikirikat te pjekura pa kripe dhe te bluara imet. pastaj i bashkojm te gjitha bashk dhe formojm toptha si ne foto dhe duke i rrotulluar per dekor me qokollad te shkrir nr avulle,


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  bombica  kikirika  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pica tradicionale me perime
Keshilla qe nuk i kemi ditur per orizin
Hudhra e mbron dhe e ripërtërin indin e dëmtuar të zemrës