Speca turshi mbrenda 24 orve nga tegatuajm
Speca turshi mbrenda 24 orve nga tegatuajm

Speca turshi mbrenda 24 orve nga tegatuajm

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

100 speca dhe 12 luge kripe,, 12 luge sheqer,, gjysem litre uthull 9%,, 1 vinobra dhe,, nje konzervans(mbrojtes),, karota hudher dhe Magdanoz,

Pregaditja e recetës :

100 speca i pastrojm mire pastaj ia hekim farat dhe i renditim ne nje en pak me te thelle, dhe pastai ia shtojm 12 luge kripe. 12 luge sheqer, gjysem litre uthull 9%, 1 vinobra dhe nje konzervans(mbrojtes).

Pasi te kemi perfundu i mbyllim mire me kapak dhe i lem me pushu 24 oe ku mbrenda ketyre orve i rrotullojm disa her (8her).

Te nesermen marrim e i renditim neper kavanoza si ne foto duke i vendosur ne mbrendi karota, hudher.

Magdanoz, apo edhe qfar te deshironi ju dhe ne fund i mbushim me lengun qe e kan leshuar specat gjate qendrimit 24 ore.


Fjalet kyqe : turshi  speca  mbrenda  orve  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kuinoa - Mbretëresha e të gjitha drithërave
Këshilla për pastrimin e lavatriçes
Tave me jufka dhe kofsha pule ne furrë nga Ema Emily